WOWAKIN TRIO KONCERT Z ZABAWAMI NOWOROCZNYMI: W malowanych sankach do ciebie jedziemy

Zapraszamy na koncert pod patronatem Głosu Seniora, który odbędzie się 4 stycznia 2019, o godz. 18:00 w Domu Kultury Praga przy ul. B. Sawinkowej 2 w Warszawa

O tym jak wiele polska tradycja ma zwyczajów noworocznych będzie można przekonać się na piątkowym koncercie w Domu Kultury Praga w wykonaniu WOWAKIN Trio. W Domu Kultury Praga zaprezentują m.in. tradycyjne zabawy, związane z noworocznymi i bożonarodzeniowymi obrzędami, kolędy życzące, zabawy z kozą, korowód kolędniczy z gwiazdą betlejemską.


Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska (WoWaKin) specjalizuje się w muzyce inspirowanej tradycją. Ich muzyka świetnie nadaje się do tańca, a inspiracją jest dla kapeli obrzędowość i muzyka z Radomszczyzny, Kielecczyzny i Polesia Lubelskiego. Każdy z muzyków ma swoim koncie wiele prestiżowych nagród.


Koncert w Domu Kultury Praga dedykowany jest zarówno dzieciom jak i dorosłym, bo i zwyczaje noworoczne dotyczą zarówno najmłodszych jak i starszych.

Artyści na scenie prowadzą muzyczny dialog, świetnie się przy tym bawiąc, a zarazem uwodząc publiczność naturalnością i szczerością przekazu. Muzyka Trio WoWaKin, płynąc prosto z serca, ma niesamowitą energię taneczną, dlatego ich koncerty doskonale nadają się do tańca, zapraszając wszystkich do szalonego wirowania w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków.

wstęp wolny

Skład Kapeli:
Paula Kinaszewska – skrzypce
Bartłomiej Woźniak – wiele instrumentów, kompozytor i producent muzyczny
Mateusz Wachowiak – harmonia trzyrzędowa


Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/1351090078364365/

WOWAKIN Trio

Grupa powstała w 2016 roku.  Specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą wprawdzie na muzyce tradycyjnej (muzycy czerpią swój repertuar z żywego przekazu, jeżdżąc na wieś i ucząc się od starego pokolenia zaprzyjaźnionych muzykantów i śpiewaczek), ale też mocno wchodzącą we współczesność. Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą.

Zespół tworzy trójka muzyków: Mateusz Wachowiak jest klasycznie wykształconym akordeonistą i wszechstronnym muzykiem grającym także muzykę bałkańską i tango. Paula Kinaszewska jest aktorką teatralną związaną z najlepszymi scenami Warszawy, wokalistką w zespole Maryna C. i skrzypaczką zajmującą się muzyką tradycyjną. Bartłomiej Woźniak to kompozytor, autor piosenek oraz muzyki teatralnej i filmowej, a także gitarzysta jazzowy i multiinstrumentalista.

Zespół zdobył m.in. III nagrodę w Konkursie Nowa Tradycja 2016; ma na koncie debiutancki album ‘Kraj za miastem’.

Informacja: Katarzyna Sajewicz k.sajewicz@dkpraga.pl / tel. 725 060 005

www.dkpraga.pl