Dzień Aktywnego Seniora i II Targi Seniora w Andrychowie

Fundacja na Rzecz Wsparcia, Integracji i Rozwoju Osób oraz Rodzin Potrzebujących pn. „WIIR” rozpoczęła przygotowania do organizacji Dnia Aktywnego Seniora pod patronatem Głosu Seniora.

 

Zapraszamy Seniorów do odwiedzenia 6 października Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 w godzinach od 10.00 do 14.00. Podczas wydarzenia chcielibyśmy zaprezentować szeroką gamę form aktywnego spędzania wolnego czasu i dbania o własne zdrowie w sposób najbardziej odpowiadający indywidualnym potrzebom Seniorów.  Zostaną zaprezentowane możliwości wykorzystania wolnego czasu, wdrożenia zdrowego stylu życia i zdobywania wiedzy w obszarze poprawy jakości własnego funkcjonowania.

 

Jak podpowiada ekspert ds. osób starszych Miejskiej Rady Seniorów w Andrychowie Pani Jolanta Pstrowska „Jaka będzie nasza starość w dużej mierze zależy od nas samych, czyli nie tylko od genów, ale również od stylu życia i naszego nastawienia psychicznego”.

 

Dzień aktywnego Seniora to czas poświęcony na zdobywanie wiedzy podczas wykładów, warsztatów m.in.: ruchowych, artystycznych, zdrowego odżywiania. W trakcie trwania Targów będzie można skorzystać z wykonania badań profilaktycznych, konsultacji i porad specjalistycznych.


Zapraszamy!