Piknik międzypokoleniowy „u Ćwiklińskiej i Ordonówny”

23 września w Parku Henrykowskim w godzinach 11.00-18.00 będzie miała miejsce wyjątkowa impreza międzypokoleniowa pod patronatem Głosu Seniora. Wydarzenie odbędzie się w ramach Warszawskich Dni Seniora oraz obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

 

Na piknikowej scenie w Parku Henrykowskim na warszawskiej Białołęce zaprezentują się zespoły wokalne oraz taneczne, które zrzeszają seniorów nie tylko z Białołęki, ale także z całej Warszawy. Na koniec imprezy czeka nas 2-godzinna Potańcówka międzypokoleniowa „na dechach” w niezapomnianym klimacie, którą poprzedzi występ Kapeli z Targówka.

 

Podczas imprezy będzie okazja do rozmowy z radnymi Białołęckiej Rady Seniorów, którzy opowiedzą o swojej pracy społecznej na rzecz osób starszych w dzielnicy, a także o możliwości ubiegania się o mandat w wyborach do Rady, które będą miały miejsce już pod koniec tego roku. Piknik to też dobra sposobność do bliższego poznania prowadzonej przez m.st. Warszawa polityki senioralnej.

 

Swoją ofertę zaprezentuje Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, a także białołęcki Ośrodek Pomocy Społecznej. W specjalnym namiocie będzie można porozmawiać z pracownikiem socjalnym i zapytać o dostępne formy pomocy. Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym przez „Czas Białołęki” oraz „Głos Seniora”, które będzie można bezpłatnie otrzymać podczas Pikniku.