XI Artystyczne Spotkania Seniorów Czar Jesieni

MOK w Głownie zaprasza 8 września na godz. 10.00 do ogrodu MOK przy ul. Kopernika 45 na świętowanie Europejskich Dni Dziedzictwa.

Nad wydarzeniem patronat sprawuje Głos Seniora.

 

Impreza w tym roku włączona została w obchody 100-lecia Niepodległości Polski i Europejskich Dni Dziedzictwa przebiegających w tym roku pod hasłem NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH.

 

Wydarzenie przeznaczone jest dla seniorów, a jego ideą jest pokazanie nowego wizerunku Seniora – aktywnego twórczo w wielu dziedzinach sztuki. Chcemy, aby Spotkania dawały szansę osobom starszym na publiczne zaprezentowanie swoich umiejętności, aby mogli usłyszeć brawa i słowa uznania. Popularyzując amatorską twórczość artystyczną seniorów pragniemy przełamywać stereotypy na temat starości i barier wiekowych, a osoby w okresie złotej jesieni życia zmotywować do dalszego rozwijania swoich talentów i artystycznych zainteresowań.

 

W Spotkaniach udział wezmą zespoły wokalne, śpiewacze, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, kabarety oraz inne formacje artystyczne a także soliści, duety i gawędziarze z terenu województwa łódzkiego.

 

Tradycyjnie spotkaniom towarzyszy konkurs literacki na wiersz „PIÓREM SENIORA 2018”, którego w tym roku tematem jest „Radosna Niepodległa”.

 

Prezentacje sceniczne, a także konkurs literacki zostaną ocenione przez profesjonalne jury, które spośród uczestników wytypuje zwycięzców, przyzna miejsca i wyróżnienia. W tym roku przewidujemy również dodatkową nagrodę za interpretację idei obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

W tym roku udział zapowiedziało już ponad 300 seniorów. Jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów, wspólnego radosnego świętowania i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, która towarzyszy seniorom przez cały dzień.

 

Dodatkowo dla seniorów przewidziano możliwość bezpłatnego badania słuchu i wzroku oraz garść pożytecznych informacji dla seniorów podczas wystąpienia przedstawiciela Stowarzyszenia Manko, a w szczególności obecnie realizowanych projektów adresowanych do seniorów.


Zapraszamy!