Nie daj się oszukać!- recenzja książki „Lokatorka”

Wciągający thriller, który pozwoli odkryć najmroczniejsze zakątki ludzkiego umysłu.

Powieść Lokatorka napisana przez JP Delaney  z pozoru zaczyna się bardzo niewinnie. Główna bohaterka Jane, chcąc odnaleźć stabilizację w życiu poszukuje nowego miejsce zamieszkania. Prosta czynność jaką jest wynajęcie nowego lokum zmienia się w  intrygującą grę, której stawką jest jej życie.  Równolegle do opowieści Jane rozgrywa się historia Emmy, dziewczyny zadziwiająco podobnej do Jane. Nie tylko wygląd łączy młode kobiety , ale także miejsce zamieszkania, bowiem obie wynajmują minimalistyczne, eleganckie lokum u enigmatycznego Edwarda.

Czytelnik zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę , która trzyma w napięciu do ostatnich stron książki. Zostaje on prowadzony przez zawiły plan, gdzie stawką jest ludzkie życie. Autor w ciekawy sposób prowadzi narracje,  dzięki czemu nie można się oderwać od powieści. Przeplatające się ze sobą historie obydwóch kobiet  potęgują napięcie w trakcie jej czytania. Bogate i dokładne opisy pozwalają lepiej zrozumieć motywy, cele oraz sposób działania głównych bohaterów. Powieść zdecydowanie jest zaskakująca, gdyż czytelnik musi rozgryźć nie małą zagadkę wcielając się w rolę nieprzewidywalnego Edwarda.

Lokatorka jest świetnym thrillerem psychologicznym, który z pewnością przypadnie do gustu nie tylko fanom intryg i mrocznych zagadek.

 

Autor: Pamela Raczyńska