Przegoń smutki na wakacjach z przyjaciółmi!

Wakacje i inne nieszczęścia E.K Urlik to niesamowicie przyjemna książka napisana lekkim piórem, którą czyta się jednym tchem. To opowieść o trzech kobietach, które spotykają bardzo życiowe problemy. Bohaterki po latach reaktywują swoją szkolną przyjaźń. Spotykając się w czasie kiedy dawne, szkolne problemy- niesatysfakcjonujących ocen czy pierwszych niespełnionych miłości, odeszły już w dal. Teraz każda z nich jest już kobietą po przejściach i zmaga się z trudnościami życiowymi.

Fabuła toczy się z perspektywy jednej z bohaterek – Alex. Ta pierwszoplanowa postać jest samotną matką wychowującą niesforną nastolatkę, z którą nie może sobie poradzić. Jednocześnie zmaga się ze swoimi uporczywymi fobiami. Kobieta panicznie boi się prowadzenia rozmów telefonicznych, oraz zamartwia się z rozciągającym się w czasie, z powodu braku pieniędzy remontem domu.

Kolejna bohaterka – Jill przeszła już przez nieudane małżeństwo które zakończyło się, wybawczą w jej oczach, śmiercią męża. Życie Jill już od kilku lat skupia się na wciąż przedłużającej się stypie. Kobieta rozkwita, czerpie z życia pełną garścią- w końcu uwolniła się od  przykrych konsekwencji młodych lat, jakim było jej małżeństwo.

Z kolei Alicja, ostatnia z bohaterek, jest kobietą porzuconą. Najgorsze w całej sytuacji jest to, że odchodzący od niej mąż nie podał przyczyn rozstania. Ta wieczna niewiadoma zżera od środka Alicję. Czy powodem rozstania jest jakaś choroba męża, z którą chciałby sobie poradzić w samotności, a może młoda, atrakcyjna kochanka męża. Bohaterka jest wycieńczona ciągłymi domysłami i przypuszczeniami.

W takich sytuacjach życiowych, po latach, spotykają się ze sobą dawne szkolne przyjaciółki. Żadna z nich nie może się utożsamić z problemami swoich koleżanek z szkolnej paczki, jednakże jest coś co je łączy! A mianowicie pomysł na wspólny wakacyjny wyjazd do słonecznych Włoch, gdzie kobiety mają wypocząć i się zrelaksować. Czy jest to dobry czas na wakacyjny wyjazd, a może jest to ucieczka od problemów w żar palącego, włoskiego słońca?

Wakacje i inne nieszczęścia to interesująca opowieść wypełniona sarkastycznych humorem śmiesząca nawet najbardziej wybrednego czytelnika. To przyjemna podróż po rozmaitych perypetiach kobiet.

 

Autor: Kornelia Bednarska