Ośrodek Chirurgii Oka

Polecany Partner

Ośrodki Chirurgii Oka Profesora Zagórskiego działają od 1998 roku. Pierwszy powstał w Nałęczowie, a następnie zostały otwarte placówki w Rzeszowie i Krakowie.

We wszystkich Ośrodkach można w komfortowych warunkach skorzystać z wysokospecjalistycznych badań diagnostycznych, konsultacji lekarskich, leczenia ambulatoryjnego oraz operacyjnego w ramach chirurgii jednego dnia. Placówki dysponują nowoczesnymi blokami operacyjnymi oraz doskonałym sprzętem, dzięki któremu mogą przeprowadzać zabiegi na najwyższym światowym poziomie.

Ośrodki Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego specjalizują się w leczeniu zaćmy, jaskry, chorób siatkówki i suchego oka. Oferują również pełny zakres leczenia zapaleń rogówki i powierzchni oka, zapaleń błony naczyniowej, zeza, a także operacje plastyczne powiek. Rutynowo stosowane są nowoczesne metody leczenia operacyjnego m.in.:

  • fakoemulsyfikacji zaćmy z zastosowaniem najnowszych typów soczewek wieloogniskowych,
  • witrektomie – zaawansowane operacje siatkówki i ciała szklistego,
  • operacje przeciwjaskrowe z zastosowaniem implantów i antymetabolitów
  • Iniekcje doszklistkowe preparatów anty-VEGF (Avastin, Eylea, Lucentis)
  • zaawansowane techniki laserowe.

Światowej sławy specjaliści, nowoczesne metody leczenia oraz doskonały sprzęt pozwalają na wyleczenie nawet najtrudniejszych przypadków.

prof. Zagorski
prof. Z. Zagórski

Twórcą Ośrodków jest prof. Zbigniew Zagórski, wybitny ekspert z zakresu okulistyki. Przez wiele lat był kierownikiem Katedry Okulistyki im. Profesora Krwawicza UM w Lublinie. Odbył staże w Gandawie w Belgii oraz, jako stypendysta Fundacji Humboldta, w Erlangen. Jest członkiem wielu prestiżowych organizacji międzynarodowych m.in. Academia Ophthalmologica Internationalis European Academy of Ophthalmology, której liczba członków jest ograniczona do 70. Opublikował ponad 200 prac naukowych i jest redaktorem 5 książek okulistycznych. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na wszystkich kontynentach oraz wykonując operacje pokazowe i charytatywne m.in. w Chinach i Indiach.

Z ośrodkami współpracują lekarze zarówno z Polski, którzy szkolą się na licznych kursach i stażach w kraju i za granicą oraz wybitni specjaliści z USA, Niemiec, Izraela i innych krajów. Warto w tym miejscu wspomnieć prof. Ferenca Kuhna, jednego z najwybitniejszych specjalistów od chorób siatkówki oraz urazów oka.

Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora mogą skorzystać ze zniżki:

10% – na wizyty okulistyczne i badania diagnostyczne


Dane kontaktowe:

 

OCHO Kraków: ul. Solskiego 7C, 31-216 Kraków

rejestracja@krakow.ocho.pl

 

OCHO Lublin: ul. Spokojna 17/9, 20-066 Lublin

rejestracja@lublin.ocho.pl


OCHO Nałęczów: 
al. Kasztanowa 6, 24-140 Nałęczów

rejestracja@naleczow.ocho.pl


OCHO Nowy Sącz: 
Al. Stefana Batorego 88, 33-300 Nowy Sącz

rejestracja@ns.ocho.pl

 

OCHO Rzeszów: ul. Stanisława Moniuszki 8, 35-017 Rzeszów

rejestracja@rzeszow.ocho.pl

 

OCHO Zwoleń: Al. Jana Pawła II 14, 26-700 Zwoleń

rejestracja@zwolen.ocho.pl

 

Telefon: +48 222 905 905

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: https://www.ocho.pl/.