Euro-Asian TCM Center

Polecany Partner

Centrum Tradycyjnej Medycyny Chińskiej swoim pacjentom oferuje konsultacje i leczenie metodami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Najwyższy poziom leczenia w tej dziedzinie zapewnia partnerstwo z Chińskim Szpitalem TCM afiliowanym przy Uniwersytecie TCM Tianjinie. Partnerem Centrum jest również Komisja Zdrowia i Planowanie rodziny w mieście Tianjin. Terapie prowadzą delegowani specjaliści, ze wspomnianego wyżej szpitala.

W ofercie Centrum znajduje się między innymi:

Centrum Medycyny Chińskiej

 

AKUPUNKTURA

Jest zaliczana do metod leczniczych alternatywnych i komplementarnych. Polega na wkłuwaniu specjalnych igieł (Ø 0,1-0,3 mm) do skóry i głębiej, w specjalne punkty tzw. punkty akupunkturowe.  Według TCM stymulacja punktów pomaga odblokować zaburzony przepływ energii i tym samym stymulować proces zdrowienia i utrzymania dobrostanu.


LECZNICZY MASAŻ CHIŃSKI

Według TCM podstawową zasadą masażu jest przekazywanie energii z zewnątrz i pobudzanie Twojej własnej energii – tzw. Qi – przez silne uciskanie określonych punktów na ciele. Mechanizm przeciwbólowy masażu związany jest z działaniem na receptory bólowe znajdujące się w tkankach, czego efektem jest zmniejszenie napięcia mięśni, poprawa krążenia krwi. Masaż nie tylko gwarantuje ulgę, ale także ogólnie rozluźnia i poprawia samopoczucie pacjenta.


BAŃKI

Działają poprzez miejscowe zwiększenie przepływu krwi, miejscowe ogrzanie i mechaniczne rozciąganie tkanek. Poprawiają mikrokrążenie i działają przeciwzapalnie. Bańki pomogą na przeziębienie, zmniejszą ból, użyte do masażu relaksującego usuną zmęczenie i napięcie mięśni. Można je stawiać również dzieciom.


MOXA

Opiera się na zastosowaniu ciepła w punktach akupunkturowych. Głównym składnikiem moksy są sproszkowane liście piołunu, często wzbogacone mieszanką ziół, które są wchłaniane przez skórę. Moksa pomaga przy bardzo wielu dolegliwościach, przewlekłych bólach, i co ciekawe, także w walce z nałogami.

Centrum Medycyny Chińskiej

 

Dane kontaktowe: ul. Bujaka 15, Kraków,tel. 12 389 87 48.